8-9 Kasım 2022 Salı ve Çarşamba günleri iki gün süren Karadeniz Bölgesi Yerel Eylem Gurubu (YEG) Dernekleri Çalıştayı tamamlandı.
Boraboy göl restoranda gerçekleşen toplantıya; AMASYA: Taşova, Gümüşhacıköy, Göynücek, SAMSUN: Asarcık, Ayvacık, Havza, Salıpazarı, Kavak, 19 Mayıs, Ladik, KASTAMONU: Araç, Cide, Devrekani, Taşköprü YEG derneklerinin başkan, yönetim kurulu üyeleri, müdür ve uzmanları katıldı.
Toplantıda ASYEG’ i Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap KÖŞÜŞ, Dernek Müdürü Rabia Nur BELDEK, Uzman Süleyman GÜMEÇ temsil ettiler.
Taşova YEG Derneği Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında planlanan faaliyette açılış konuşmasını Taşova YEG Derneği Başkanı Kadir AYDOĞAN yaptı.
Taşova YEG Derneği Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında planlanan faaliyetlerden biri olan “Karadeniz Bölgesi YEG Dernekleri “Ağ Oluşturma, Ortak Çalışmalar ve İşbirliği” toplantısı çalışma gurupları oluşturularak; YEG ler arasında iletişimi ve etkileşimi artırmak için yapılabilecek faaliyetler, 2023 Yıllık Uygulama Planları hazırlanırken yazılabilecek ortak faaliyetler ve çalışma alanları gibi konularda istişareler yapılarak fikir alışverişinde bulunuldu.
Çalıştaya davetleri, çalıştay boyunca gösterdikleri ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı Taşova YEG Başkanı Kadir AYDOĞAN’ a, YEG Müdürü Gülhan ÇAKIR’ a ve bütün YEG Yönetim Kuruluna teşekkür eder ve çalıştayın amacına ulaşmış olmasını temenni ederiz.