ASYEG’in 2022 yılı Eğitim Faaliyetleri Kapsamında düzenlediği “Arıcılık Eğitimi” Asarcık Gençlik Merkezi Konferans Salonunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Ali KORKMAZ ‘ın eğitimci olarak katıldığı Eğitime Asarcık Belediye Başkanvekili Şenel KIĞILCIM, İlçe Tarım Müdürü Sefer GİRİŞEN, ASYEG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa ONAT, ASYEG Yönetim Kurulu ve Asarcık’ta arıcılık yapan üreticiler katılım sağladılar.

Dr. Ali KORKMAZ Arı ve Arı ürünleri konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda; Arının üremesi, arı hastalıkları, yörenin fiziki şartlarına uygun arı seçimi, arıya verilecek ilaçların dönemlerinin saptanması ve arıya hangi besinlerin verilebileceği konularında katılımcılara bilgiler verdi.

Eğitimden sonra ASYEG tarafından Katılımcılara ” Katılım Sertifikası” takdim edildi.

Eğitimimize katılan başta Samsun Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sn. Dr. Ali KORKMAZ olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür eder; Eğitimin amacına ulaşmasını, Arıcılıkla uğraşan üreticilerimizin verimlerinin artmasını ve Yeni Üreticilerin ortaya çıkmasını temenni ederiz.